TOP 10 najlepiej zarabiających aktorów 2019 roku

Aktorzy grający w najbardziej znanych produkcjach filmowych — serialach i filmach, szczycą się co roku przychodami sięgającymi kilkudziesięciu milionów dolarów. Kto w 2019 roku zgarnął najwięcej? Poznaj najbardziej dochodowych aktorów.

Forbes obliczył zyski aktorów za 2019 rok

Jak co roku Forbes podjął się zadania, aby obliczyć, jaki aktor zarobił najwięcej. Koniecznie trzeba jednak podkreślić, że rok jest przez nich liczony odrobinę inaczej, gdyż uzyskiwane przychody liczone były od 1 czerwca 2018 do 1 czerwca 2019 rok. Dzięki badaniu takiego okresu wcześniej możemy dowiedzieć się, kto zarobił najwięcej. W dalszej części tego artykułu zaprezentujemy TOP 10 aktorów wraz z kwotami, jakie zgarnęli oraz tytułami, które zapewniły im tę fortunę.

10 aktorów, którzy zarobili najwięcej w 2019 roku

10 miejsce — Will Smith

Willa Smitha nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż aktor od lat plasuje się w czołówce najlepiej zarabiających aktorów, a ponadto ma na swoim koncie wiele znanych ról, np. „Faceci w czerni”. Forbes zanotował, że tym razem zarobił 35 mln USD. Większość tych pieniędzy zawdzięcza roli w hitowej adaptacji filmowej „Aladyn”. Wcielił się tam w postać dżina i zdecydowanie był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci, dla której zapewne większość kinomaniaków postanowiła przyjść do kina, aby obejrzeć ten film.

9 miejsce — Paul Rudd

Od lat mogliśmy obserwować Paula Rudda w różnych rolach, jednak dopiero występy w produkcjach MARVELA przysporzyły mu spore grono fanów. Nie ma co ukrywać, ale wpłynęło to także na wzrost przychodów i dzięki temu w pierwszej części 2019 roku zgarnął 41 mln dolarów. Ta kwota jest związana głównie z występem w dwóch produkcjach w pewien sposób połączonych ze sobą. W drugiej części 2018 roku zagrał główną rolę w „Ant-man i Osa”, czyli drugiej odsłonie serii o superbohaterze, który może przybierać różne rozmiary i dzięki temu ratować swoich bliskich i nie tylko. Jednak tak naprawdę to miejsce zapewnił mu inny marvelowski film, czyli „Avengers: Endgame”, gdzie odegrał jedną z kluczowych ról, choć zdecydowanie został przyćmiony przez inne znane i uwielbiane od lat postacie, których odtwórcy znajdą się jeszcze na tej liście.

8 miejsce — Chris Evans

Chris Evans jest aktorem, który zapadnie w pamięci kinomaniaków i fanów komiksów jako Kapitan Ameryka. Głównie z tego powodu także dostał się na tę listę i zajął 8 miejsce. Odtwórca już kultowej roli wystąpił w superbohaterskim podsumowaniu serii Endgame, gdzie zarobi 43,5 mln USD. Podobnie jak Robert Downey Jr. uznaje się, że tym występem zakończył historię swojej postaci. Tylko czy na pewno?

Jednak to, że Evans obecnie utożsamiany jest tylko z jedną rolą, to nie oznacza, że wcześniej nie grał w żadnych produkcjach. Jego fani koniecznie powinni obejrzeć inne filmy z jego udziałem m.in. „Fantastyczna czwórka”, „Obdarowani”, „Snowpiercer: Arka przyszłości” czy „Zaginiony diament”.

7 miejsce — Bradley Cooper

Bradley Cooper już od lat podbija serca fanek na całym świecie. Jednak tym razem rozgrzał ich serca jeszcze bardziej. W tym roku znalazł się na liście najlepiej zarabiających przede wszystkim za główną męską rolę w filmie „Narodziny gwiazdy”. Obok niego pojawiła się tam również piosenkarka Lady Gaga, a ich miłosna relacja na ekranie przyciągnęła do kin tłumy, głównie kobiet. Ze względu na to, że muzyka była głównym motywem filmu, to odtwórcy głównych ról nagrali wiele piosenek do filmu, jednak to właśnie przewodnia piosenka „Shallow” została nagrodzona przez jury Oscarów.

Jednak to nie jedyny film, w którym wystąpił Cooper do połowy 2019 roku. Mógł także poszczycić się rolą w filmie „Przemytnik” u samego Clinta Eastwooda. Za oba występy zgarnął 57 mln USD, do tego zyskał jeszcze większą rozpoznawalność i rozgłos. Także ze względu na plotki na temat domniemanego romansu z Lady Gagą.

6 miejsce — Adam Sandler

Tę samą kwotę i jednocześnie oczywiście tę samą pozycję co Bradley Cooper zgarnął Adam Sandler. Znany głównie z ról w komediach romantycznych bądź po prostu w komediach. W ostatnich latach podpisał bardzo korzystną umowę ze streamingowym gigantem — Netflixem. Dzięki temu otrzymuje pewien procent zysków z filmów, w których gra. Skoro filmy te notują na całym świecie świetne wyniki oglądalności, to nic dziwnego, że uplasowało to Adama Sandlera na 6 miejscu w notowaniu najlepiej zarabiających z zawrotną kwotą 57 mln USD zysków.

Jeśli chodzi o nowości z jego udziałem, to zdecydowanie najwięcej przychodów przyniósł mu film, który również ukazał się na Netflixie, czyli „Zabójczy rejs”. Wystąpił tam u boku Jennifer Aniston, a sama produkcja, patrząc na liczbę wyświetleń — odniosła wielki sukces.

5 miejsce — Jackie Chan

Dobre kino akcji z karate na pierwszym planie nie istnieje, kiedy w obsadzie nie ma Jackie Chana. Z takiego założenia wychodzi wielu producentów i to nie tylko tych azjatyckich. Nic w tym dziwnego, że dotychczas zagrał w aż 100 różnych filmach. W drugiej części 2018 roku i na początku 2019 dopisał kilka kolejnych azjatyckich produkcji do swojej listy. Jednak warto podkreślić, że jego zyski nie są związane obecnie tylko z rolami, jakie grał. Od pewnego czasu stał się też właścicielem sieci kin ulokowanych w Chinach. Toteż łącznie spowodowało to, że dopisał do swojego majątku aż 58 mln USD.

4 miejsce — Akshay Kumar

Miejsce tuż przed podium zgarnął Akshay Kumar. Być może nie każdy europejczyk zna tego aktora i nic w tym dziwnego. Obecnie największą rozpoznawalność notuje w Indiach. Jednak wielbiciele Bollywoodu z całego świata także będą wiedzieli o kim mowa. Role w tych prostych i muzykalnych produkcjach spowodowały, że Kumar zarobił tylko w ciągu roku aż 65 mln USD. To potwierdza, jak wiele osób wybiera się do kin na takie filmy. Do czerwca 2019 zagrał głównie w dwóch najgłośniejszych produkcjach indyjskich – „Mission Mangal” oraz „Laxxmi Bomb”.

3 miejsce — Robert Downey Jr.

Od dekady fani komiksów i wielbiciele filmów o superbohaterach z zapartym tchem śledzili losy Iron Mana i nic w tym dziwnego, że w finałowej odsłonie jego losów przybyli do kin tak licznie. „Avengers: Endgame” sprawił, że większość aktorów dorobiła się gigantycznych majątków, a Robert Downey Jr. jest tego najlepszym przykładem.

Jego pożegnanie z rolą słynnego superbohatera spowodowało, że aktor zarobił aż 66 mln USD. Czy to jednak prawdziwy koniec występów Downeya w marvelowskich produkcjach? Czas pokaże. Na chwilę obecnie ten rozdział zamknął, ale zdecydowanie nie został z niczym, o czym świadczy spory zarobek, wierna rzesza fanów z całego świata oraz uznanie w branży aktorskiej.

2 miejsce — Chris Hemsworth

Kolejny heros z „Endgame” i kolejna góra pieniędzy, jaką zarobił aktor wcielający się w jedną z głównych ról. Chris Hemsworth zdobył największą popularność właśnie za sprawą swojej kreacji nordyckiego boga piorunów — Thora. Mimo że przyzwyczaił już swoich fanów i fanki do idealnej „boskiej” sylwetki, tak tym razem jego postać przechodzi gruntowną przemianę, dzięki czemu ma jeszcze bardziej komediowy wydźwięk niż zawsze. W dodatku już zapowiedziano, że uwielbiany skandynawski bóg powróci do marvelowskiego uniwersum w kolejnych filmach, które również zapewne przyciągną tłumu i pozwolą jeszcze bardziej zapełnić konto Hemswortha.

Inną produkcją, w jakiej zagrał jeden z braci Hemsworth był też kryminał „Źle się dzieje w El Royale”. Film zaliczany był do kina artystycznego, więc udział w nim zdecydowanie nie był podyktowany względami finansowymi. Nie da się ukryć, że w porównaniu do „Endgame”, zyskał tam maksymalnie kilka procent z całej kwoty, jaką zarobił. Forbes wylicza mu, że jego przychód wyniosły 76,4 mln USD.

1 miejsce — Dwayne Johnson

Popularny Dwayne Johnson, czyli The Rock przyciąga do kin od kilkunastu lat. Zasłynął głównie z „Szybkich i Wściekłych”. Nawet mimo prostych scenariuszy czy podobnych postaci, jakie gra, The Rock przyciąga do kin i zupełnie nie przejmuje się krytyką ekspertów. Wręcz przeciwnie, gdyż w trakcie swojej kariery nie szukał innego rodzaju ról — bardziej ambitnych czy dramatycznych. Ponadto, jak spojrzy się na listę najlepiej zarabiających aktorów z 2018 roku, to także będzie można zobaczyć nazwisko Johnsona w gronie najbogatszych (wtedy plasował się na drugiej pozycji, a przed nim znalazł się tylko George Clooney, który był na pierwszym miejscu nie ze względów aktorskich, a dlatego, że sprzedał swoją firmę Casamigos i zyskał za to miliard dolarów). Zatem to potwierdzenie, że obecne miejsce dla Dwayne’a wcale nie jest wielkim zaskoczeniem.

W sierpniu 2018 roku wyszła kolejna część serii o nazwie „Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw”. Oprócz tego zagrał także w innym dochodowym filmie, czyli kontynuacji „Jumanji: Następny poziom”. Podaje się, że za samą tę produkcję zgarnął 23,5 mln USD. Łącznie słynny już The Rock zarobił niebagatelną kwotę liczącą aż 89,4 mln USD i to właśnie pozwoliło mu uplasować się na samym szczycie wśród aktorów według magazynu Forbes.

Avengers: Endgame żyłą złota

Kiedy weźmie się pod uwagę tylko tę listę, to widać, że zdecydowanie została zdominowana przez aktorów występujących w serii Avengers. W finałowej serii o superbohaterach zagrali tacy aktorzy jak — Paul Rudd, Chris Evans, Robert Downey Jr. czy Chris Hemsworth.

Wszyscy oni razem zgarnęli blisko 284 mln dolarów między innymi właśnie za udział w serii o superbohaterach. Zresztą taki wynik nie może dziwić, gdyż w 2019 roku „Avengers: Endgame” wspięło się na sam szczyt i stało się najbardziej dochodowym filmem w historii kina, jednocześnie wyprzedzając Avatara.

Do tego wśród najlepiej zarabiających aktorek na czele znalazła się inna odtwórczyni jednej z głównych ról w tej serii, czyli Scarlett Johansson.

Dziś popularność aktorów idzie w parze z ich zarobkami. Na szczytach list znajdują się głównie osoby, które otrzymują propozycje grania w najbardziej znanych produkcjach, które reklamowe są i dystrybuowane na całym świecie. Zatem nie ma konieczności grania w wielu filmach, aby zdobyć górę złota — wystarczy jeden, góra dwa, które wgniotą oglądających w kinowe fotele, wywołają łzy wzruszenia lub rozbawia aż do bólu brzucha.

Sprawdź: https://chcezostac.pl/aktorem/

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przeczytaj również

Aktorstwo

Jak wyglądają egzaminy do szkoły teatralnej?

Jakie mamy w Polsce państwowe szkoły teatralne? Akademia Teatralna w Warszawie, Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi,

Muzyka

Jak zostać piosenkarzem?

Większość z nas w dzieciństwie marzyło o zostaniu gwiazdą sceny. Pilot w rękę jako mikrofon oraz scena w postaci łóżka to nieodzowne atrybuty każdej dziecięcej