Co zrobić, jak nie dostaniemy się do szkoły filmowej?

Kariera aktorska to marzenia wielu. Jednak bardzo trudno jest osiągnąć ten cel. Dlaczego tak jest? Czy jest to wynikiem tego, że nie każdy dostaje się do szkoły filmowej? Kto zatem ma największe szanse na karierę jako aktor bądź też aktorka?

Nie dostałeś się do szkoły filmowej — i co dalej?

Dostanie się do szkoły filmowej to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Musisz spełnić wiele kryteriów i liczyć na to, że wypadniesz lepiej na tle swoich konkurentów. Jednak, jeśli rzeczywistość okazuje się inna, niż mógłbyś sobie wyobrazić, to wcale nie oznacza, że to koniec. Jedna porażka nie może sprawić, że Twoje marzenia zostaną całkowicie pogrzebane. Dlatego działaj! Jak? Postaraj się być coraz lepszym, popraw swoje umiejętności. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby stać się lepszym aktorem bez szkoły filmowej

Zapisz się na kurs

W naszej ofercie znajdziesz innowacyjny kurs, który pozwoli Ci poprawić swoje umiejętności aktorskie. Do tego wszystkiego uzyskasz praktyczne wskazówki, teoretyczną wiedzę związaną z Twoją wymarzoną pracą oraz metody wchodzenia w rolę. Każda lekcja została do tego przedstawiona w formie filmów, które kursanci mogą oglądać w dowolnej chwili i na wybranym urządzeniu. Taka porcja wiedzy, ćwiczeń i rad sprawi, że znacznie szybciej będziesz mógł zacząć nazywać się aktorem. Ponadto kurs pomoże Ci także w dostaniu się do szkoły filmowej w przyszłości.

Oglądaj, oceniaj i próbuj

Pamiętasz stwierdzenie stare, jak świat — czyli trening czyni mistrza? Nie ma innej drogi, jeśli chcesz zostać aktorem, musi poświęcić swój czas na ćwiczenia. Zauważ, że cały czas pod ręką masz filmy i seriale, w których grają Twoi idole. Oglądaj je i analizuj ich zachowania. Notuj lub próbuj naśladować ich nawyki. Takie praktyczne lekcje z telewizorem nic Cię nie kosztują i zdecydowanie Ci nie zaszkodzą. Częstą praktyką jest w takich momentach również znalezienia lustra, aby bardziej kontrolować swoje ciało.

Zakoleguj się z kamerą

Kamera, blask fleszy i bacznie obserwujące spojrzenia widzów, to coś, do czego musisz przywyknąć, jeśli chcesz zostać aktorem. Jednak nie oznacza to, że już od początku będziesz czuć się w pełni komfortowo i naturalnie ze świadomością, że ktoś cię nagrywa lub ocenia. Dlatego kup kamerę i staraj się odgrywać nawet krótkie sceny pod jej czujnym okiem. W ten sposób szybciej przestanie Cię peszyć i stanie się oczywistym wyposażeniem w trakcie pracy.

Jeśli chodzi o kwestie typowo mentalne — stres lub nawet nieśmiałość, to najlepszym sposobem będzie zdobycie jak największego doświadczenia związanego z występami przed publicznością. Dzięki nawet małym rolom i lokalnym występom zyskasz większą pewność siebie, a to zmniejszy stres i wyeliminuje inne mentalne ograniczenia.

Zrób rok przerwy i spróbuj za rok

Jeśli twierdzisz, że ukończenie szkoły filmowej jest dla Ciebie nie tylko obowiązkiem, ale przy okazji celem, to nie poddawaj się. Być może dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie sobie roku przerwy, podczas którego będziesz mógł lub mogła poprawić swoje umiejętności, zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Po prostu nie zostawaj biernym i walcz o swoje marzenia. W końcu tylko działanie zbliża Cię do zrealizowania swojego marzenia. Nic nie stoi za przeszkodą, aby za rok znów wziąć udział w rekrutacji. Być może tym razem złóż podanie do różnych szkół. To znacznie zwiększy Twoje szanse. Nie bój się, że szkoła oddalona jest o pewną liczbę kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania. Dzięki temu nabierzesz nowych doświadczeń, spojrzysz inaczej na swoje życie i zyskasz więcej szans na otrzymanie jakiejś roli. Bądź dobrej myśli, bo wielu znanych i wybitnych aktorów dostało się do szkoły filmowej, za którymś z kolei podejściem lub nigdy im się to nie udało. Zawsze sekretem jest stanowcze dążenie do celu.

Czy szkoła filmowa jest w ogóle potrzebna, aby zostać aktorem?

Choć zdecydowana większość aktorów ukończyła szkołę aktorską, nie jest ona koniecznością aby realizować karierę aktorską i część osób wybrało inną drogę. Taką jak prywatne szkoły, kursy oraz warsztaty. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele — jedni się nie dostali, a inni nie czuli potrzeby, aby tracić czas na naukę w szkole. Zamiast tego woleli poświęcać się bardziej praktycznym ćwiczeniom i chodzeniu na castingi. W końcu swoje umiejętności możesz polepszać podczas obserwacji profesjonalnych aktorów na początku jako statysta, a później zdobywając role epizodyczne. Pamiętaj, że każdy, kiedyś zaczynał. Staraj się, próbuj i słuchaj rad, które uzyskujesz. W ten sposób będziesz znacznie bliżej branży, o której tak marzysz, a przy okazji kto wie, być może przez przypadek zostaniesz dostrzeżony.

Inaczej wygląda kwestia aktorów, którzy grają w teatrze. Tam, jednak zazwyczaj zatrudniane są osoby, które mają już nie tylko wrodzony talent, spełniają warunki estetyczne, ale też często duże znaczenie mają ich umiejętności. W tym celu bardzo przydatna okazuje się szkoła filmowa. Choć oczywiście nasze kursy są także cennymi wskazówkami, które mogą przyspieszyć Twoją karierę i pokazać Ci, co jeszcze musisz poprawić, gdzie szukać pomocy oraz w jakich rolach będziesz czuć się najlepiej.

Przeczytaj o naszym wyjątkowym szkoleniu aktorstwo z Michałem Czerneckim:
https://chcezostac.pl/aktorem-one-time-offer/

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przeczytaj również

Muzyka

Musicale – magia muzyki i tańca

Przeglądając repertuar teatrów muzycznych można zaobserwować, że bilety rezerwowane są nawet kilka miesięcy do przodu. Najlepsze miejsca znikają z puli dostępności zaraz po jej opublikowaniu,