Jak zostać piosenkarzem?

Większość z nas w dzieciństwie marzyło o zostaniu gwiazdą sceny. Pilot w rękę jako mikrofon oraz scena w postaci łóżka to nieodzowne atrybuty każdej dziecięcej zabawy. Czasami jednak marzenia stają się najpierw realnymi planami, a później rzeczywistością. Jeżeli i Ty marzysz nadal o karierze artysty wokalnego, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to dobrze trafiłeś. Dziś podpowiadamy jak zostać piosenkarzem / piosenkarką i jakie działania podjąć by otworzyć sobie drogę do kariery.

Lekcje śpiewu

Najważniejsze oraz najcenniejsze w karierze piosenkarki/piosenkarza  jest nic innego jak wokal. Na pewno dużo łatwiej jest osobom, które posiadają talent do śpiewania od urodzenia, natomiast jeśli Ty go nie masz, nie musisz rezygnować z marzeń o karierze. Pamiętaj, że śpiewania, tak jak wszystkiego innego, można się nauczyć. Najskuteczniejsze efekty osiągniesz zapisując się na indywidualne lekcje śpiewu pod okiem profesjonalnego trenera wokalnego. Mentor pomoże Ci rozwinąć głos i poszerzyć jego skalę, dzięki czemu łatwiej dobierzesz repertuar. Dzięki regularnym ćwiczeniom, Twój głos stanie się bardziej swobodny, a Ty nabierzesz większej pewności siebie,  w posługiwaniu się nim zarówno w śpiewaniu, jak i mówieniu.

Nauka gry na instrumencie

Jeśli myślisz poważnie o zawodzie piosenkarza, warto również pomyśleć o nauce gry na jakimś instrumencie. Z całą pewnością ta umiejętność przyda się w przyszłości do komponowania swoich autorskich utworów. 

Warto również pomyśleć o stworzeniu własnego zespołu lub dołączyć do już istniejącego. W Internecie znajduje się wiele ogłoszeń grup muzycznych, które poszukują dobrych wokalistów.

Występy na żywo

Super opcją są występy na żywo, podczas których można oswajać się ze sprzętem, akustyką pomieszczeń oraz widownią. Myśląc poważnie o zawodzie wokalisty, nie możesz bać się sceny i występów przed publicznością. Najlepszym sposobem na pokonanie tremy i obycie ze sceną są regularne występy. Na dobry początek, idealnym rozwiązaniem  mogą to być koncerty w domu kultury czy śpiewanie na weselach. . Takie zróżnicowane doświadczenie z całą pewnością pomoże Ci nabrać pewności siebie przy występach na większą skale. 

Promocja zespołu

Osób, które marzą o karierze wokalisty , coraz więcej przybywa, natomiast tylko nielicznym udaje się podpisać kontrakt. Wytwórnie muzyczne dużo chętniej inwestują w artystów, którzy już w jakiś sposób są rozpoznawalne. Nic w tym dziwnego, gdyż taka inwestycja wiąże się z dużo mniejszym ryzykiem i daje większe szanse na zyski. 

Idealnym narzędziem do promowania swojego zespołu jest nic innego jak Internet. Załóż więc swoje profile w popularnych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, YouTube, Twitter oraz Snapchat. Aby Twój profil był bardziej widoczny i atrakcyjny, wstaw krótką notkę biograficzną zespołu, określ wybrany gatunek muzyczny oraz pokaż światu swoje demo. Pamiętaj tylko by we wszystkich kanałach prezentować spójny, przemyślany wizerunek.

Wskazówki dla artystów wokalnych:

  • Pij dużo wody.
  • Dbaj o struny głosowe. Nie pal i nie pij alkoholu. 
  • Zacznij rozwijać swój talent! Śpiewaj w domu, podczas jazdy samochodem czy rowerem. Pamiętaj, że  nigdy nie będziesz dobry, jeśli nie będziesz ćwiczył.
  • Wybierz muzykę, która pasuje do Twojej barwy głosu. Gdy śpiewasz coś, co nie współgra z Tobą, to tylko niepotrzebnie obciążasz struny głosowe.
  • Czerp radość ze śpiewu. Wspaniale jest oglądać kogoś, komu śpiew sprawia pasje.  
  • Nie zniechęcaj się! Pamiętaj, że odnalezienie Twojego głosu nie nastąpi natychmiastowo. Czasami, aby przekonać ludzi do siebie, potrzeba trochę więcej czasu. 
  • Bądź ostrożny przy zawieraniu współpracy. Najpierw upewnij się, że jest to firma o dobrej reputacji.
  • Bądź systematyczny. Mowa tutaj nie tylko o ćwiczeniach głosu, ale także o próbach z zespołem. Za każdym razem wskazana jest także rozgrzewka wokalna, która zapobiegnie zdarciu gardła oraz strun głosowych.

Gdy zastosujesz się do wszystkich zaleceń, warto pokusić się o zgłoszenie do wybranej przez siebie wytwórni muzycznej i przedstawienie jej swojej dotychczasowej pracy. To doskonały sposób, by poznać ludzi z branży muzycznej i nawiązać z nimi długofalowe współprace.

Dowiedz się więcej o wyjątkowym szkoleniu Igora Herbuta i Elżbiety Zapendowskiej:
https://chcezostac.pl/wokalista-one-time-offer/

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przeczytaj również

Sport

Jak zostać piłkarzem

Dla wielu osób marzeniem jest zostać piłkarzem lub piłkarką. Jednak wbrew pozorom, aby to osiągnąć, nie wystarczy jedynie być wysportowanym oraz brać udział w treningach

Film

TOP 10 najlepiej zarabiających aktorów 2019 roku

Aktorzy grający w najbardziej znanych produkcjach filmowych — serialach i filmach, szczycą się co roku przychodami sięgającymi kilkudziesięciu milionów dolarów. Kto w 2019 roku zgarnął