Jak zostać piłkarzem

Dla wielu osób marzeniem jest zostać piłkarzem lub piłkarką. Jednak wbrew pozorom, aby to osiągnąć, nie wystarczy jedynie być wysportowanym oraz brać udział w treningach piłkarskich. We współczesnym footballu ważne staje się zwracanie uwagi na wiele różnych aspektów — przemyślane trenowanie, dietę, odpowiednie obciążenie i mądre wykorzystanie pracy mięśni oraz odpowiednie przygotowanie mentalne. Dopiero kiedy połączyć to wszystko, to Twoje szanse związane z karierą piłkarską, znacznie wzrosną.

Trenuj z głową

Trening to klucz do sukcesu w piłce, to oczywiste. Jednak trening treningowi nie jest równy. Zatem tak ważne jest to, abyś dbał o różne partie ciała oraz wiedział, w jaki sposób je wykorzystywać, aby osiągać lepsze rezultaty i tym samym stawać się przydatniejszym dla drużyny i trenera. Istotne może być to, abyś wiedział, jak ważna jest rozgrzewka oraz prawidłowa regeneracja mięśni i całego organizmu. W końcu tylko w ten sposób, podczas kolejnego treningu, znów będziesz mógł dać z siebie wszystko.

Piłkarz powinien też zaprzyjaźnić się z ćwiczeniem na siłowni. Toteż tak ważne jest to, aby wiedzieć, jak w prawidłowy sposób wykonywać najważniejsze zestawy treningowe przy wykorzystaniu różnych sprzętów. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia kontuzji i przy okazji sprawisz, że szybciej zaczniesz zauważać pozytywne efekty. Do tego Twoja sylwetka nabierze smuklejszego i bardziej umięśnionego wyglądu, co sprawi, że rywale będą podchodzić do Ciebie z większym dystansem i po prostu będą traktować Cię poważniej.

Aby zostać piłkarzem, musisz też zwrócić uwagę na opanowanie wielu aspektów technicznych, takich jak:

  • precyzyjne strzelanie,
  • prawidłowe używanie głowy,
  • skuteczny drybling,
  • prawidłowe wykonywanie stałych fragmentów gry,
  • precyzyjne podawanie,
  • pewne prowadzenie piłki,
  • szybkie podejmowanie trafnych decyzji w trakcie gry.

Koniecznie musisz też zwrócić większą uwagę na trening motoryczny, który także odgrywa ważną rolę dla piłkarza. W ten sposób poczujesz się na boisku pewniej, ale też będziesz w stanie dłużej dawać z siebie 100%.

Prawidłowa dieta

Jesteśmy tym, co jemy. To prawda stara, jak świat i dotyczy każdego, a sportowca to już w szczególności. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej zawodowych piłkarzy korzysta z rad dietetyków, którzy układają im szczegółowe menu. Bardzo ważne jest po prostu to, aby wyrobić w sobie nawyki żywnościowe i zrozumieć, że niektóre dania czy produkty wywołują jedynie negatywne efekty dla Twojego zdrowia. Taka świadomość jest o tyle kluczowa, że sprawia, iż zaczynasz jeść pożywniejsze posiłki, a co za tym idzie, jedzenie staje się bardziej przemyślane. Musisz wiedzieć, ile czasu i co przed treningiem warto zjeść oraz co może stać się Twoim pomeczowym posiłkiem, dodającym energii. Zdobywanie wiedzy na temat prawidłowego żywienia nie jest tylko czymś dodatkowym, ale też wręcz obowiązkowym. Oczywiście nie zawsze musisz sam studiować dietetykę, aby osiągać sukcesu. Jeśli brak Ci czasu, może się tym zająć rodzic lub inna bliska osoba, bądź też możesz po prostu zgłosić się do fachowca i skorzystać z firmy cateringowej. Wszystko zależy od Twoich chęci, możliwości związanych z wolnym czasem oraz dostępnymi pieniędzmi. Pamiętaj, jednak, że dbając o to, co jesz, znacznie poprawisz swoją wytrzymałość i rzadziej będziesz mieć do czynienia z kontuzjami.

Podczas zwracania uwagi na to, co jesz, pamiętaj też o tym, aby dostosować swoją dawkę kaloryczną do własnych potrzeb. Dzięki czemu łatwiej utrzymasz odpowiednią wagę.

Buduj przewagę mentalną

Nie bez przyczyny powtarza się, że większość meczów najpierw rozgrywa się w głowie, a dopiero później na boisku. I co najważniejsze już na tym etapie można te spotkania przegrać. Dlatego w każdym wieku należy zwracać dużą uwagę na sferę mentalną. W ten sposób nauczysz się nie tylko, jak wykorzystać wygrane mecze do tego, aby się jeszcze skuteczniej motywować, ale też zrozumiesz, w jaki sposób radzić sobie z porażkami. Istotne staje się również to, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem — na treningach, meczach czy turniejach. Dużą uwagę należy zwrócić również na aspekt związany z prawidłową koncentracją, która pomaga w trakcie przygotowania się do meczu, odcięcia od bodźców zewnętrznych przed i w trakcie spotkania bądź treningu. Dopiero kiedy zwrócisz uwagę na to, jak ważna jest psychika w zawodzie piłkarza, dostrzeżesz progres i poczujesz się silniejszy lub silniejsza.

Zostań piłkarzem z chcezostac.pl

Naszym celem jest to, aby ułatwić drogę młodym adeptom piłki nożnej i wskazać im, jak powinni się rozwijać, aby myśleć o karierze sportowej. Opieramy się nie tylko na aktualnych badaniach, wiedzy, ale też na doświadczeniu. Na naszej stronie chcezostac.pl możesz wykupić zestaw lekcji i kompleksową dawkę informacji, która przekaże Ci m.in. Tomasz Frankowski, trenujący w przeszłości, choćby Roberta Lewandowskiego. W ten sposób uzyskasz wszystkie najważniejsze odpowiedzi, aby zostać profesjonalnym piłkarzem i osiągać wyniki porównywalne do Leo Messiego czy właśnie Roberta Lewandowskiego.

Dowiedz się więcej o naszym wyjątkowym kursie piłkarskim:
https://chcezostac.pl/pilkarzem-one-time-offer/

Udostępnij post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przeczytaj również

Muzyka

Musicale – magia muzyki i tańca

Przeglądając repertuar teatrów muzycznych można zaobserwować, że bilety rezerwowane są nawet kilka miesięcy do przodu. Najlepsze miejsca znikają z puli dostępności zaraz po jej opublikowaniu,

Zrozumienie kota

Nie popełniaj tych błędów

Sprawdź 6 niezwykle częstych błędów popełnianych w opiece nad kotem, które wymienia Małgorzata Biegańska – Hendryk: #BŁĄD 1Zbyt wczesne oddzielenie od grupy rodzinnej To niestety